I Niedziela Adwentu (03.12.2023)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Tematem tego roku w Polsce będzie hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W kolejne niedziele roku kościelnego będziemy natomiast słuchać Ewangelii według św. Marka – rok B.
 2. Rozpoczynamy dziś Adwent. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Będą one odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Zapraszam dzieci z lampionami. Na roratach dzieci będą losować figurkę Matki Bożej. Zachęcam do podejmowania abstynencji.
 3. W liturgii w poniedziałek wspominamy św. Barbarę, w środę św. Mikołaja, w czwartek św. Ambrożego.
 4. W środę dodatkowa Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą odprawione o godz. 6.00 i 18.00. Wieczorem dzieci z klasy III otrzymają medaliki. W ten piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W piątek po roratach adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, odśnieżanie, wystrój adwentowy i ofiarę rodzinom: Skowroński, Rzepka, Książek, Łukaszyk i Czachor. Do ofiary dołożyły się rodziny: Wiktor, Garb i Golis.
 8. Proszę o poprowadzenie różańca w następną niedzielę różę Marka Biestka.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest też do nabycia „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz na następny rok.
 10. Adwent to także czas dobrych uczynków, dlatego wspierajmy potrzebujących poprzez kupno świecy wigilijnej: duża 18 zł, mała 8 zł. Grupa charytatywna prowadzi również zbiórkę artykułów dla potrzebujących w sklepie „Groszek” oraz w kościele. Można w tym celu wykorzystać „Torbę Miłosierdzia”.
 11. W następną niedzielę wspieramy ofiarą do puszek Kościół na Wschodzie.
 12. Dzisiaj po sumie spotkanie dla dzieci z klasy III i rodziców.
 13. Dzisiaj poświęcamy opłatki, które będą rozprowadzane przez pana kościelnego oraz lektorów. Ofiary złożone z tej okazji będą formą wdzięczności za pracę pana kościelnego i organisty.