I Niedziela Adwentu (27.11.2022)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Tematem tego roku w Polsce będzie hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W kolejne niedziele roku kościelnego będziemy natomiast słuchać Ewangelii według św. Mateusza – rok A.
 2. Rozpoczynamy dziś Adwent. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Będą one odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Zapraszam dzieci z lampionami. Lampiony można nabyć w zakrystii. Na roratach dzieci będą losować figurkę Matki Bożej. Zachęcam do podejmowania abstynencji.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W środę spowiedź od godz. 16.30 do 18.00, o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej i dodatkowa Msza święta.
 5. W czwartek po roratach adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek będę odwiedzał chorych od godz. 8.00. Będzie także w tym dniu dodatkowa Msza święta o godz. 18.00 z okazją do spowiedzi. Po Mszy św. katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
 7. W tym tygodniu obchodzimy: w środę święto św. Andrzeja, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, wystrój adwentowy i ofiarę rodzinom: Kusik, Rzepka, Salach, Bogacz i Róg. Do ofiary dołożyły się Izabela Jadach i Janina Olszowy.
 9. Proszę o poprowadzenie różańca w następną niedzielę różę Marka Biestka.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest też do nabycia „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz na następny rok.
 11. Adwent to także czas dobrych uczynków, dlatego wspierajmy potrzebujących poprzez kupno świecy wigilijnej: duża 18 zł, mała 8 zł. Grupa charytatywna prowadzi również zbiórkę artykułów dla potrzebujących w sklepie „Groszek” oraz w kościele. Można w tym celu wykorzystać „Torbę Miłosierdzia”. Caritas prowadzi nadal akcję „Paczki dla Ukrainy”. Nasza parafia włącza się również w program „Rodzina Rodzinie na Ukrainie”. Przez cały rok wspieramy jedną rodzinę kwotą 325 zł na miesiąc. Ofiary można składać z tyłu kościoła do puszki.
 12. W następną niedzielę wspieramy ofiarą do puszek Kościół na Wschodzie.
 13. Za tydzień po sumie spotkanie dla dzieci z klasy III i rodziców.
 14. Dzisiaj poświęcamy opłatki, które będą rozprowadzane przez pana kościelnego oraz lektorów. Ofiary złożone z tej okazji będą formą wdzięczności za pracę pana kościelnego i organisty.
 15. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Genowefę Świątek. Powierzmy ją Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek …”