I Niedziela Adwentu (28.11.2021)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Tematem tego roku w Polsce będzie hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W kolejne niedziele roku kościelnego będziemy natomiast słuchać Ewangelii według św. Łukasza – rok C.
 2. Rozpoczynamy dziś także Adwent. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Będą one odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Zapraszam dzieci z lampionami. Na roratach dzieci będą losować figurkę Matki Bożej. Zachęcam do podejmowania abstynencji. Adwent to także czas dobrych uczynków, dlatego wspierajmy potrzebujących poprzez kupno świecy wigilijnej: duża 15 zł, mała 6 zł.
 3. W środę na roraty zapraszam szczególnie Rodzinę Szkaplerzną i proszę ją o przygotowanie liturgii.
 4. W środę spowiedź od godz. 15.30 do 17.00, o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej i dodatkowa Msza święta.
 5. W czwartek po roratach adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek będę odwiedzał chorych od godz. 8.00. Będzie także w tym dniu dodatkowa Msza święta o godz. 17.00 z okazją do spowiedzi.
 7. W sobotę po roratach Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 8. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów. O godz. 10.00 spotkanie dla scholi młodszej, a o godz. 11.00 dla scholi starszej.
 9. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – święto Św. Andrzeja, Apostoła,
  • w piątek – wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego,
  • w sobotę – wspomnienie św. Barbary.
 10. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, wystrój adwentowy i ofiarę rodzinom: Chmielowiec, Żądło i Mytych.
 11. Proszę o poprowadzenie różańca w następną niedzielę różę Stefanii Zgnilec.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest też do nabycia „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 13. W następną niedzielę wspieramy Kościół na Wschodzie. Po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek. W ubiegłą niedzielę zebrano dla uchodźców 695 złotych.
 14. Dzisiaj po ostatniej Mszy świętej spotkanie dla grupy Caritas, a za tydzień po sumie spotkanie dla dzieci z klasy III i rodziców.
 15. Od dzisiaj można przy zakrystii otrzymać poświęcone opłatki.
 16. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych – dezynfekcja rąk oraz zasłanianie ust i nosa w kościele.
 17. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Franciszkę Jarosz (8 intencji), Genowefę Serafin (9 intencji) i Mariana Kosiorowskiego (3 intencje). Powierzmy ich Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek …”