I Niedziela Wielkiego Postu (01.03.2020)

Zamieszczono

 1. Cały Kościół rozpoczął 40-dniową pokutę. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 14.30.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci ?Żołnierzy Wyklętych?.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę Msza święta będzie odprawiana o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się o godz. 17.00.
 5. Od czwartku do następnej niedzieli będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne według załączonego tutaj programu. Poprowadzi je ksiądz Adam Lechwar z diecezji sandomierskiej. Zachęcam wszystkich parafian do gorliwego w nich udziału.
 6. Spowiedź z racji I piątku i rekolekcyjna będzie w czwartek o godz. 17.00, codziennie podczas rekolekcji pół godziny przed każdym nabożeństwem oraz w sobotę od godz. 10.00 do 12.00 z udziałem kilku księży z dekanatu.
 7. W ubiegłą niedzielę zebrano na ogrzewanie kościoła 4380 złotych, natomiast w Środę Popielcową na Caritas ? 1065 złotych. ?Bóg zapłać? za ofiarność.
 8. Ofiary złożone w następną niedzielę na tacę będą składką rekolekcyjną. Po sumie natomiast będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 9. W II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy obchodzić Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy świętej będzie zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny ?Ad gentes?.
 10. W następną niedzielę o prowadzenie różańca proszę różę Marka Biestka.
 11. Dziękuję serdecznie: ?Bóg zapłać? za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Rozmus, Rozmus, Michalski i Marut. Do ofiary dołożyła się Zofia Surowiec. W tym tygodniu proszę parafian z domów nr 186, 186a, 187, 188 i 188a.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia ?Mały Gość Niedzielny? i ?Promyczek dobra? na marzec.
 13. W tym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Tadeusza Chmielowca. W jego intencji zostanie odprawionych dodatkowo 10 intencji od uczestników pogrzebu. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu: ?Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie?.