I Niedziela Wielkiego Postu (06.03.2022)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj zapraszam po sumie na spotkanie kandydatów do bierzmowania z rodzicami, a po ostatniej Mszy Grupę Charytatywną.
 2. Zapraszam dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 14.30. W piątek odprawimy Drogę Krzyżową o godz. 17.00 (poprowadzi Grupa Charytatywna) i 20.00 – z wręczeniem krzyży kandydatom do bierzmowania.
 3. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godz. 17.00. Od godz. 16.15 codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową zebrano na pomoc uchodźcom 9.100 złotych, a na pomoc potrzebującym w parafii 1.000 złotych. „Bóg zapłać” za ofiary.  Jeśli ktoś chciałby przyjąć uchodźców z Ukrainy, to informację proszę przekazać do parafii albo do Caritas Diecezji Rzeszowskiej ([email protected] lub tel. 17 852 16 58).
 5. Dzisiaj zbiórka do puszek na pielgrzymkę do Medjugorje dla uczniów ze szkoły w Kolbuszowej Dolnej.
 6. W II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzić będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Pomocy Kościołowi w krajach misyjnych. Po każdej Mszy świętej będzie zbiórka do puszek na misje.
 7. Każdy, kto podjął trud wielkopostnej abstynencji, niech złoży swój podpis w Parafialnej Księdze Trzeźwości.
 8. W środę zapraszam na Mszę świętą, nowennę i spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.
 9. W piątek o godz. 19.00 próba dla scholi starszej, a w sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 10. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, dekorację wielkopostną i złożoną ofiarę rodzinom: Kopeć, Maciąg, Rząsa, Skowroński. Do ofiary dołożyła się Jadwiga Skowrońska.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dzieciom polecam „Promyczek Dobra”.
 12. O prowadzenie różańca w następną niedzielę proszę różę Krystyny Wąsik.
 13. Gmina Kolbuszowa ogłasza rekrutację uzupełniającą dla osób starszych do „Dziennego Pobytu Seniora” w Kolbuszowej, która trwa do 21.03.2022 r.