I Niedziela Wielkiego Postu (26.02.2023)

Zamieszczono

 1. Chrystus daje nam dzisiaj przykład modlitwy, postu i zwycięskiej walki z pokusami. Powierzmy Mu z ufnością drogę naszej wielkopostnej pokuty.
 2. Zapraszam dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 14.15. W piątek odprawimy Drogę Krzyżową o godz. 17.30 (poprowadzi Grupa Charytatywna) i 20.00 (kandydaci do bierzmowania).
 3. W środę zapraszam na Mszę i nabożeństwo Rodzinę Szkaplerzną, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie Grupy Charytatywnej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, a Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą, w środę od godz. 16.30.
 5. W piątek dodatkowa Msza o godz. 7.00, a od godz. 8.00 odwiedzam chorych. W piątek po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII.
 6. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się o godz. 17.15.
 7. W Środę Popielcową zebrano na pomoc potrzebującym w parafii 1.460 złotych.
 8. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
 9. W II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzić będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Pomocy Kościołowi w krajach misyjnych. Po każdej Mszy świętej będzie zbiórka do puszek na misje.
 10. W piątek o godz. 19.00 próba dla scholi, a w sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 11. Diecezjalny Dom  TABOR zaprasza na katechezy przedmałżeńskie w dniach 14-16 kwietnia br. oraz na różne rekolekcje. Zapisy na stronie internetowej: tabor.rzeszow.pl
 12. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, dekorację wielkopostną i złożoną ofiarę rodzinom: Pytlak, Rydzy, Biestek, Łagoda i Salach.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 14. O prowadzenie różańca w następną niedzielę proszę różę Ireny Ząbczyk.
 15. Jeszcze przez ten tydzień będzie można przynosić makulaturę i składać ją w niebieskim kontenerze.