II Niedziela Adwentu (05.12.2021)

Zamieszczono

 1. Zachęcam do uczestnictwa w roratach codziennie o godz. 6.00.
 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na ten cel.
 3. Zachęcam do kupowania świec na stół wigilijny oraz do ofiarowania darów dla potrzebujących, n.p. przez „torby miłosierdzia”.
 4. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą odprawiane o godz. 6.00 i 17.00 z Nowenną do Matki Bożej.  Na Mszy św. wieczornej dzieci z klasy III otrzymają poświęcone medaliki. Ofiary w tym dniu będą przeznaczone na działalność „Caritas” parafialnej. Od godz. 12.00 do 13.00 praktykowana jest przez wielu czcicieli Maryi tzw. „Godzina Łaski”. Nasza świątynia będzie w tym czasie otwarta, by umożliwić udział w tej modlitwie.
 5. W piątek o godz. 17.00 dodatkowa Msza święta z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.
 6. W następną niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Bardzo proszę o przygotowanie szopki i wystroju kościoła na Boże Narodzenia rodziny „za rzeką” od nr 102 do nr 123.
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Starzec, Starzec, Starzec i Wąsik.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. „Niedziela” od dzisiaj w cenie 8 złotych.
 10. O prowadzenie różańca proszę różę Edwarda Augustyna.
 11. Kto chciałby uzyskać potwierdzenie swoich wpłat w tym roku na kościół, niech poprosi o to pana Edwarda Augustyna.
 12. Przypominam, że w tym roku opłatki można nabyć tylko w kościele – przy zakrystii.
 13. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb ś. p. Józefy Michalskiej (11 intencji) oraz ś. p. Eugeniusza Micka (10 intencji). Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …”.