II Niedziela Adwentu (06.12.2020)

Zamieszczono

 1. Zachęcam do uczestnictwa w roratach codziennie o godz. 6.00.
 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na ten cel.
 3. Zachęcam do kupowania świec na stół wigilijny oraz do ofiarowania darów dla potrzebujących, n.p. przez „torby miłosierdzia”.
 4. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą odprawiane o godz. 6.00 i 17.00.  Na Mszy św. wieczornej dzieci z klasy III otrzymają poświęcone medaliki. Ofiary w tym dniu będą przeznaczone na działalność „Caritas” parafialnej. Od godz. 12.00 do 13.00 praktykowana jest przez wielu czcicieli Maryi tzw. „Godzina Łaski”. Nasza świątynia będzie w tym czasie otwarta, by umożliwić udział w tej modlitwie.
 5. W następną niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Bardzo proszę o przygotowanie szopki i wystroju kościoła na Boże Narodzenia rodziny od nr 366 do nr 378.
 7. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Agnieszki Rozmus, Janiny Podgórskiej, Ewy Podgórskiej i Kazimiery Niezgoda.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 9. O prowadzenie różańca proszę różę Genowefy Serafin.
 10. Kto chciałby uzyskać potwierdzenie swoich wpłat w tym roku na kościół, niech poprosi o to pana Edwarda Augustyna.
 11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Stanisława Dudka. W jego intencji zostaną odprawione 4 Msze święte. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczne odpoczywanie …”.
 12. Dzisiaj strażacy będą rozprowadzać kalendarze strażackie.