II Niedziela po Bożym Narodzeniu (02.01.2022)

Zamieszczono

 1. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Msze święte będą odprawiane tak jak dzisiaj: o godz. 8.00, 10.30 i 15.00. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań. W tym dniu składka będzie przeznaczona na misje. Jest to także Dzień Misyjny Dzieci. Uczniowie z naszej szkoły przedstawią po rannej Mszy świętej i po sumie krótką scenkę kolędy misyjnej oraz będą zbierać ofiary dla dzieci z Azji Środkowej.
 2. Od poniedziałku do środy Msza święta będzie odprawiana o godz. 18.00, w piątek i w sobotę o godz. 7.00 i 17.00.
 3. W środę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Od godz. 8.00 odwiedzam chorych. O godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Msze święte będą odprawiane według zwykłego porządku, czyli o godz. 8.00, 10.30 i 15.00.
 6. Ponieważ w tym roku nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zapraszam poszczególne rodziny na Msze święte wieczornej połączone z błogosławieństwem. Następnie w domu proszę odbyć wspólną modlitwę w gronie rodzinnym. W tym celu w kościele będą rozdawane specjalne broszurki oraz woda święcona. Można też przynieść wodę do poświęcenia w małych buteleczkach. W tym tygodniu zapraszam rodziny z następujących rejonów:
  • poniedziałek – domy „za rzeką” i „na osiedlu” od nr 72 do nr 142,
  • wtorek – domy od nr 144 do nr 162 i Wojków-Góra,
  • środa – Wojków-Dół i kolejne domy, czyli od nr 195 do 228,
  • sobota – domy od nr 229 do nr 272.
 7. W następną niedzielę o prowadzenie różańca proszę różę Bożeny Borawiak. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Jagodziński, Kojs, Szabarkiewicz i Szlachetka.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 10. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie dla scholi starszej.
 11. Burmistrz Kolbuszowej ogłasza nabór osób po 60. roku życia do Dziennego Domu Pobytu Seniora w Kolbuszowej przy Parafii pw. Wszystkich Świętych. Szczegóły są podane na plakacie i ulotkach.