II Niedziela Wielkanocna (11.04.2021)

Zamieszczono

  1. Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to święto patronalne Caritas. Składka na tacę będzie przeznaczona na Caritas Diecezjalną. Dziękuję Grupie Charytatywnej za podejmowaną działalność, a także wszystkim ofiarodawcom. Dzięki złożonym ofiarom i darom ponad 20 rodzin z parafii otrzymało paczki świąteczne, a 4 rodzinom udzielono pomoc pieniężną. W czasie świąt złożono w skarbonkach Jałmużnę Wielkopostną w wysokości 1702 złote.
  2. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”.
  3. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00.
  4. W poniedziałek w naszej parafii przypada Adoracja Najświętszego Sakramentu według porządku diecezjalnego. Będzie ona trwać od godz. 15.00 do godz. 18.00. Serdecznie zapraszam parafian na chwilę modlitwy.
  5. W czwartek od godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ. Po Mszy świętej katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  6. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów.
  7. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny.
  8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę i kwiaty rodzinom: Rzepka, Czachor, Łukaszyk, Golis i Wiktor. Do ofiary dołożyła się Zofia Garb
  9. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca różę Patrycji Bebło.
  10. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych, które obowiązują nas w kościele. Starajmy się zachowywać odpowiedni dystans między sobą, także podczas podchodzenia do Komunii świętej. Można też przeżywać liturgię na zewnątrz świątyni. Z powodu epidemii możemy też skorzystać z dyspensy i pozostając w domu modlić się w rodzinie korzystając z transmisji Mszy świętej.