II Niedziela Wielkanocna (16.04.2023)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczynamy też Tydzień Miłosierdzia. Niech to będzie czas naszej modlitwy oraz miłosiernej dobroci wobec innych. Dziś święto patronalne Caritas. Składka na tacę będzie przeznaczona na Caritas Diecezjalną. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz Szkolnemu Kołu Caritas za podejmowaną działalność, a także wszystkim ofiarodawcom.
 2. W czwartek o godz. 18.00 w Kolbuszowskiej Kolegiacie 18 kandydatów z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Dzisiaj po sumie zapraszam na spotkanie kandydatów i ich rodziców. W poniedziałek, wtorek i środę kandydaci będą uczestniczyć we Mszy świętej i spotkaniach. We wtorek od 17.30 okazja do spowiedzi dla kandydatów, ich rodzin i świadków oraz spotkanie z delegatem Księdza Biskupa.
 3. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00, w czwartek i w sobotę o godz. 7.00.
 4. W środę od godz. 17.00 będzie adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ i okazja do spowiedzi.
 5. W piątek po Mszy świętej zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z klasy II.
 6. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 7. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Po sumie spotkanie dla dzieci z klasy III i ich rodziców.
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę i kwiaty rodzinom: Starzec, Starzec, Starzec i Wąsik.
 9. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca różę Marka Biestka.
 10. Zachęcam do czytania czasopism religijnych.
 11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Stanisława Obary. Powierzajmy go Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek …”.