II Niedziela Wielkanocna (19.04.2020)

Zamieszczono

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego i okazja do modlitewnej wdzięczności Bogu za Jego miłosierną miłość wobec każdego z nas. Zachęcam, aby dziś odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji o uchronienie nas od epidemii. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritasu. Dziękuję więc członkom grupy Caritas z naszej parafii za działalność charytatywną.
  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy 76. Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa Sługi Bożego Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: ?Miłosierdziem budujemy Kościół Boży?.
  3. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00. Codziennie od godz. 17.00 będzie się odbywać adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W tym tygodniu w czwartek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski a w sobotę Święto św. Marka Ewangelisty. Wszystkim Solenizantom składam serdeczne życzenia Bożej opieki a nade wszystko zdrowia.
  5. Władze państwowe od poniedziałku zezwoliły na sprawowanie kultu w obecności wiernych w liczbie: 1 osoba na 15 m2. W takiej sytuacji w naszym kościele może uczestniczyć na Mszy świętej 18 osób. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych wiernych. Ponadto przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas przebywania w kościele (także podczas Mszy świętej).
  6. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny.
  7. Z powodu epidemii nie będzie można zorganizować bierzmowania ani I Komunii św. przynajmniej do końca maja. Narzeczeni na razie nie będą uczestniczyć w katechezie przedmałżeńskiej ani w naukach przedślubnych. Przygotowanie do małżeństwa będzie przeprowadzane indywidualnie.
  8. Dziękuję serdecznie: ?Bóg zapłać? za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę i kwiaty rodzinom: Starzec, Cudo, Plis i Piechota.
  9. Wszystkim Parafianom życzę w tym szczególnym czasie zdrowia, cierpliwości i zaufania Miłosiernemu Panu. Niech Chrystus zmartwychwstały obficie Wam błogosławi.