II Niedziela Wielkiego Postu (13.03.2022)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy, postu i pomocy Kościołowi w krajach misyjnych. Po każdej Mszy świętej będzie zbiórka do puszek na misje.
 2. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godz. 17.00. Codziennie od godz. 16.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji pokoju. W środę różaniec poprowadzi Rodzina Szkaplerzna.
 4. Dzisiaj o godz. 14.30 będą Gorzkie Żale. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 – poprowadzą ją strażacy, natomiast o godz. 20.00 – następna Droga Krzyżowa, którą poprowadzi młodzież z klasy VIII i schola.
 5. W środę po Mszy świętej spotkanie egzaminacyjne dla kandydatów do bierzmowania, proszę przynieść indeksy.
 6. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa.
 7. Próba dla scholi starszej w piątek o godz. 19.00, zbiórka dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00.
 8. W następną niedzielę różaniec niech poprowadzi róża Ireny Ząbczyk.
 9. Pragnę poinformować, że 24. marca w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna, której dokona ks. bp Edward Białogłowski.
 10. Dziękuję serdecznie „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Woźniak, Puzio, Buczek, Bordun, Herbach i Bordun. Do ofiary dołożyły się Stanisława Woźniak i Maria Dłużeń.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest również do nabycia specjalny numer „Gościa Niedzielnego” o św. Ojcu Pio.
 12. Dziękuję za ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli przeznaczone na pielgrzymkę dzieci do Medjugorje – zebrano 1.205 zł. W imieniu Dyrekcji i nauczycieli z naszej szkoły dziękuję za udział w przygotowaniu kanapek dla uchodźców.
 13. Szkoła Podstawowa w Kolbuszowej Górnej prowadzi zapisy dzieci do klasy I na kolejny rok szkolny. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. W szkole w tym tygodniu będą zbierane medaliki i różańce dla żołnierzy walczących na Ukrainie.
 14. Nasza Rada Sołecka organizuje zbiórkę darów dla walczących na Ukrainie oraz uchodźców. Odbędzie się ona w naszym Domu Kultury w dniach 15, 16 i 17 marca od 15.00 do 19.00. Produkty należy posegregować, zapakować do kartonów i opisać. Najbardziej potrzebne produkty to: koce, śpiwory, materace, płaszcze przeciwdeszczowe, środki czystości i higieny, baterie, powerbanki, zestawy pierwszej pomocy, żywność o długim terminie przydatności do spożycia.