III Niedziela Adwentu (11.12.2022)

Zamieszczono

 1. Trzecia niedziela adwentu zwana jest tradycyjnie „niedzielą radości”. Coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia i to niech staje się powodem naszej nadziei i duchowej radości.
 2. Roraty codziennie o godz. 6.00. W środę o godz. 18.00 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej i spotkanie dla sympatyków i członków Akcji Katolickiej.
 3. We wtorek przypada kolejna rocznica wybuchu stanu wojennego.
 4. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po roratach.
 5. W piątek o godz. 18.00 próba dla scholi.
 6. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 7. W następną niedzielę po sumie Szkolne Koło Caritas będzie sprzedawać ciasta świąteczne, aby zebrać ofiary dla potrzebujących.
 8. W następną niedzielę różaniec przed sumą niech poprowadzi róża Heleny Gorzelanej.
 9. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Węglarz, Micek, Tęcza, Gniewek. Do ofiary dołożyły się Zofia Tęcza i Stanisław Gniewek.
 10. W tym tygodniu będziemy wspominać: we wtorek – św. Łucję, męczennicę a w środę –  św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora kościoła.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 12. W ubiegłą niedzielę zebrano 1.140 złotych dla Kościoła na Wschodzie, a w czwartek na pomoc potrzebującym w parafii zebrano 620 złotych. Można jeszcze wspomóc potrzebujących: zbiórka towarów kościele i w sklepie „Groszek”.
 13. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Jana Obary. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…”.