III Niedziela Adwentu (12.12.2021)

Zamieszczono

 1. Trzecia niedziela adwentu zwana jest tradycyjnie „niedzielą radości”. Coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia i to niech staje się, mimo wszystkich problemów, przedmiotem naszej nadziei i duchowej radości.
 2. Jutro przypada kolejna rocznica wybuchu stanu wojennego. Instytut Pamięci Narodowej zachęca do uczczenia ofiar stanu wojennego przez zapalenie świecy w oknie mieszkania o godz. 19.30.
 3. Od czwartku rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po roratach.
 4. Z powodu pandemii nie będzie w tym roku spowiedzi zbiorowej przed Bożym Narodzeniem. Natomiast od następnej niedzieli do wtorku odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe z okazją do spowiedzi. Program znajduje się na osobnej planszy.
 5. Roraty codziennie o godz. 6.00. W środę o godz. 17.00 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej i spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII. W piątek Msza św. o godz. 17.00 z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII.
 6. W następną niedzielę różaniec przed sumą niech poprowadzi róża Krystyny Augustyn.
 7. W okresie dwóch dni świątecznych, czyli 25 i 26 grudnia Msze święte będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Wilk, Kiełb, Wójcik i Blicharz.
 9. W tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek – św. Łucję, męczenniczkę a we wtorek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora kościoła.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do „Niedzieli” dołączony jest kalendarz. Przy zakrystii można nabyć opłatki.
 11. W ubiegłą niedzielę zebrano 1.010 złotych dla Kościoła na Wschodzie, a w środę na pomoc potrzebującym w parafii zebrano 800 złotych. Można jeszcze wspomóc potrzebujących: zbiórka towarów kościele i w sklepie „Groszek”.
 12. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek po każdej Mszy świętej na pomoc dla chorej Emilki połączona ze sprzedażą ciasteczek i stroików świątecznych. Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/emilkowe-serce