III Niedziela Adwentu (13.12.2020)

Zamieszczono

 1. Trzecia niedziela adwentu zwana jest tradycyjnie „niedzielą radości”. Coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia i to niech staje się, mimo wszystkich problemów, przedmiotem naszej nadziei i duchowej radości.
 2. Dzisiaj przeżywamy też kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Instytut Pamięci Narodowej zachęca do uczczenia ofiar stanu wojennego przez zapalenie świecy w oknie mieszkania o godz. 19.30.
 3. Od środy rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
 4. Z powodu pandemii nie będzie w tym roku organizowanej spowiedzi zbiorowej przed Bożym Narodzeniem. Nie odkładajmy jej więc na koniec Adwentu. Okazja do spowiedzi jest codziennie pół godziny przed Mszą świętą. Dodatkowo w tę sobotę będę spowiadał wraz z zaproszonym księdzem od godz. 15.30 do 17.00. W następną niedzielę będzie również spowiadał dodatkowo zaproszony kapłan. 
 5. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej i spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 6. W następną niedzielę różaniec przed sumą niech poprowadzi róża Ireny Ząbczyk.
 7. W okresie trzech dni świątecznych, czyli 25, 26 i 27 grudnia Msze święte będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Zofii Tarnowskiej, Magdaleny Puzio, Władysławy Puzio, Zofii Lenart i Stanisławy Michałek. Dziękuję też panu Janowi Piekarzowi za ofiarowanie drzwi na chór a panu kościelnemu za ich montaż i malowanie.
 9. O przygotowanie szopki i choinek na Boże Narodzenie proszę parafian z domów od numeru 392 do numeru 401. W poprzednią niedzielę omyłkowo zostały poproszone rodziny, które przygotowywały w tym roku ołtarze na Boże Ciało.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 11. W ubiegłą niedzielę zebrano do puszek ofiarę 880 złotych jako pomoc dla Kościoła na Wschodzie, a na pomoc potrzebującym w parafii zebrano 450 złotych. Można jeszcze wspomóc potrzebujących: zbiórka towarów kościele i w sklepie „Groszek”.
 12. 8 grudnia papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego. Z tej okazji papież ogłosił możliwość uzyskania wielu odpustów, które zostały zatwierdzone w specjalnym dekrecie: https://diecezja.rzeszow.pl/rok-sw-jozefa-ogloszony-przez-papieza/
 13. Za ś. p. Annę Drożdż, której pogrzeb odbył się w ubiegłym tygodniu, będą odprawione jeszcze 3 Msze święte. Powierzmy ją Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie …”.