III Niedziela Wielkanocna (26.04.2020)

Zamieszczono

 1. Dziś rozpoczyna się w Polsce XII Tydzień Biblijny pod hasłem: ?Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego?. W dzisiejszą Niedzielę Biblijną odbywa się Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza.
 2. Z okazji Tygodnia Biblijnego Ruch Apostolstwa Młodzieży i Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza na wydarzenie on-line ?Z Biblią w domu?. Więcej informacji: ramrzeszow.pl oraz lso.rzeszow.pl
 3. Dzisiaj obchodzona jest też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.
 4. Codziennie od godz. 17.00 będzie się odbywać adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można się wyspowiadać. O godz. 18.00 Msza święta.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Przypominam tym wszystkim, którzy praktykują I piątki i I soboty miesiąca, że w czasie epidemii nie przepada ich kolejność i ciągłość. Możemy je kontynuować po ustaniu przeszkody.
 6. W piątek Msze święte będą odprawiane o godz. 8.00 i 18.00. Nie będzie odwiedzin chorych.
 7. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość NMP Królowej Polski, która została przeniesiona ze względu na niedzielę wielkanocną. Msze święte będą odprawione o godz. 8.00 i 18.00. O godz. 17.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 8. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag.
 9. Od piątku rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 14.30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
 10. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę ? Święto św. Katarzyny, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy,
  • w piątek ? Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
 11. W następną niedzielę rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania.
 12. ?Bóg zapłać? za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Antos, Olejarz, Staroń i Staroń. Dziękuję panu Janowi Gorzelanemu za montaż w łazience koło zakrystii umywalki z baterią bezdotykową.
 13. Przypominam, że w naszym kościele na razie może uczestniczyć w nabożeństwie tylko 18 osób. Nadal możemy skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Starajmy się wtedy korzystać z transmisji internetowych, telewizyjnych lub radiowych. Módlmy się też o ustanie epidemii oraz prośmy Pana o deszcz i uchronienie nas od suszy.