III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020

Zamieszczono

 1. Władze państwowe 13 marca 2020 r. ogłosiły w naszym kraju stan zagrożenia epidemiologicznego. W związku z tym także my, ludzie wierzący, powinniśmy stosować się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jednym z postanowień jest, aby podczas Mszy świętej lub innego nabożeństwa nie było w kościele obecnych więcej niż 50 osób. Pasterze zachęcają, aby w tych dniach wierni, a szczególnie osoby starsze, schorowane i dzieci, pozostali raczej w domach i skorzystali z dyspensy udzielonej przez księdza biskupa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Dyspensa obowiązuje do końca marca. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu ( np. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu ? Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o 13.00 w TV Polonia, o 9.00 i 12.00 ? Radio Via oraz lokalne transmisje). Trwajmy też na osobistej i rodzinnej modlitwie.
 2. W każdym kościele będą przestrzegane następujące zasady:
  • Komunię świętą można przyjmować również na rękę,
  • znak pokoju przekazujemy sobie bez podania ręki,
  • kropielnice są pozbawione wody święconej, można ze zbiornika zabrać wodę święconą do domu,
  • cześć Krzyżowi oddajemy przez skinienie głowy, bez bezpośredniego dotknięcia,
  • na kratkach konfesjonału są nałożone folie ochronne.
 3. Poza liturgią możemy jednak odwiedzać kościół, w związku z tym:
  • kościół codziennie będzie otwarty od godz. 8.00 do 18.00,
  • w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą będzie wystawienie i osobista adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • podczas adoracji można będzie skorzystać ze spowiedzi,
  • na każde wezwanie będę odwiedzał chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną,
  • w sprawach duszpasterskich można przychodzić osobiście do kancelarii parafialnej lub kontaktować się telefonicznie (stacjonarny: 172273088, komórkowy: 606138984).
 4. Msze w niedziele o godz. 8.00, 10.30 i 15.00, w dni powszednie o godz. 17.00. Msza w sobotę będzie sprawowana jako niedzielna. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.30, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 i 19.00. Katechezy przedmałżeńskie w marcu zostają odwołane.
 5. Dobremu Bogu polecajmy zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Zgodnie z tradycją Kościoła po każdej Mszy świętej modlimy się suplikacją ?Święty Boże, Święty Mocny??.
 6. Parafia Kolegiata zaprasza na Kolbuszowską Nocną Drogę Krzyżową w dniu 3 kwietnia. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej parafii.
 7. ?Bóg zapłać? za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Brożyna, Brożyna, Sudoł, Zuba i Sitarz. W następnym tygodniu proszę parafian z pozostałych domów z Wojkowa-Góry.