III Niedziela Wielkiego Postu (20.03.2022)

Zamieszczono

  1. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o godz.18.00, w piątek i sobotę o godz. 17.00. Codziennie 45 minut przed Mszą świętą wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji pokoju.
  2. Od poniedziałku do środy proszę na Msze święte i spotkania kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek będzie dla nich spotkanie z delegatem księdza biskupa.
  3. W środę od godz. 17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków  i rodzin. Będzie dodatkowy kapłan.
  4. W czwartek odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Msze święte o godz. 9.00 i 18.00. Wieczorem do sakramentu bierzmowania przystąpi 18 uczniów z klasy VIII. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w wizytacji.
  5. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Najpierw odprawimy Mszę świętą o godz. 17.00, na której dokonamy w łączności z papieżem Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas Mszy chętne osoby mogą przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Droga Krzyżowa będzie po Mszy św., a poprowadzi ją Akcja Katolicka, natomiast o godz. 20.00 Drogę Krzyżową poprowadzi klasa VII.
  6. W ubiegłą niedzielę zebrano na misje 870 złotych.
  7. Dziękuję serdecznie „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Fitał, Gul, Michałek, Warzocha i Zembrowscy.
  8. O prowadzenie różańca w następną niedzielę proszę różę Stefanii Zgnilec.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  10. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb ś. p. Zbigniewa Tokarza. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek …”.