IV Niedziela Adwentu (19.12.2021)

Zamieszczono

 1. Od dzisiaj do wtorku w naszej parafii przeżywamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Konrad Fedorowski. Po sumie zapraszam na naukę stanową małżonków. W poniedziałek i we wtorek Msze święte będą odprawiane o godz. 9.00 i 17.00 (roraty). Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. W poniedziałek i we wtorek spowiadamy z księdzem rekolekcjonistą przez godzinę po rannej Mszy świętej. We wtorek spowiedź z księżmi z dekanatu od godz. 18.00 do 19.30. kolbuszowa-gorna.pl/rekolekcje-adwentowe/
 2. Od środy do piątku roraty o godz. 6.00. W środę i czwartek dodatkowa Msza święta o godz. 17.00 z okazją do spowiedzi.
 3. W czwartek od godz. 9.00 odwiedzam chorych przed świętami – tych, których nie odwiedzam w pierwsze piątki. Proszę zgłosić ich nazwiska w zakrystii lub kancelarii.
 4. We wtorek na Mszy św. o godz. 17.00 powitamy Betlejemskie Światło Pokoju.
 5. W środę o godz. 18.00 próba scholi starszej, a w czwartek również o godz. 18.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 6. W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej.
 7. Po wieczerzy wigilijnej przyjdźmy na Pasterkę o północy. Składka z pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 8. W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a w niedzielę Święto Świętej Rodziny. W te dwa świąteczne dni Msze święte będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
 9. Kościół w ciągu dnia będzie otwarty. Pamiętajmy, aby w czasie świąt odwiedzać Pana Jezusa w szopce, a także w Najświętszym Sakramencie.
 10. O prowadzenie różańca w następną niedzielę proszę Różę Patrycji Bebło.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 12. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Skiba, Gorzelany, Serafin i  pani Teresie Gorzelany.
 13. Wczoraj pożegnaliśmy ś.p. Helenę Augustyn (5 Mszy z tacy). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie …”