IV Niedziela Wielkanocna (03.05.2020)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.
 2. W liturgii będziemy obchodzić:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków,
  • w środę – Święto apostołów Filipa i Jakuba,
  • w piątek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.
 3. Codziennie od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, zwłaszcza wielkanocnej. W niedziele spowiedź odbywa się pół godziny przed każdą Mszą świętą.
 4. Nabożeństwo majowe jest odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 14.30. Bezpośrednio po nabożeństwie będzie sprawowana Msza święta.
 5. We wtorek o zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z klasy III. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w kościele.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej będzie połączona z majówką.
 7. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja w tym dniu będzie prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ i rozpocznie się o godz. 16.30.
 8. Dziękuję serdecznie: ?Bóg zapłać? za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Augustyn, Wąsik, Kopeć i Kozioł.
 9. Dziękuję za wszystkie ofiary składane w tym trudnym czasie na parafię i inne cele kościelne. Na razie nie jest zbierana taca podczas Mszy świętej. Ofiary można składać do koszyczka wystawionego z tyłu kościoła.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 11. Przypominam, że nadal obowiązują nas obostrzenia związane z epidemią. W naszej świątyni po korekcie pomiaru może przebywać równocześnie do 25 wiernych. Gdyby przyszło nieco więcej osób, mogą one uczestniczyć w nabożeństwie np. tuż za otwartymi drzwiami na podeście schodów. Nadal możemy skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej i uczestniczyć w niej za pośrednictwem różnych transmisji.