IV Niedziela Wielkanocna (25.04.2021)

Zamieszczono

  1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.
  2. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00.
  3. W czwartek przypada Święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.
  4. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu Księża Biskupi dokonają aktu zawierzenia naszej diecezji św. Józefowi. Odbędzie się to równocześnie w dwóch miejscach, na Mszach świętych o godz. 11.00 – w kościele św. Józefa w Rzeszowie (Staromieście) i w kościele św. Józefa w Skołyszynie. W naszej parafii dokonamy zawierzenia w niedzielę po każdej Mszy świętej, po sumie – przy figurze św. Józefa. Od środy przygotujemy się do tego wydarzenia poprzez Triduum ku czci św. Józefa.
  5. Od soboty będziemy uczestniczyć w pięknych nabożeństwach majowych: w dni powszednie o godz. 18.00 przed Mszą świętą, w niedziele i uroczystości o godz. 15.00. Dzieci będą otrzymywać obrazki.
  6. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. O godz. 18.00 odprawimy Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP połączone z majówką, a potem Mszę świętą. Wcześniej okazja do spowiedzi.
  7. Kandydaci do bierzmowania będą mieć swoje spotkania we wtorek (z rodzicami) i czwartek.
  8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Lenart, Lenart, Czachor, Rembisz, Blat i Pawlina. Do ofiary dołożyły się: Aleksandra Mytych i Bernadetta Fryc.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest już dostępny „Mały Gość Niedzielny” na maj z pięknym obrazkiem św. Józefa.
  10. W następną niedzielę różaniec niech poprowadzi róża Edwarda Augustyna.