IV Niedziela Wielkiego Postu (14.03.2021)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj o godz. 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godz. 17.00, w sobotę o godz. 7.00. Codziennie po Mszy św. Nowenna do św. Józefa.
 3. W środę o godz. 17.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej. Potem odbędzie się czuwanie modlitewne poświęcone św. Józefowi. Zapraszam młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII.
 4. W piątek Uroczystość ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP. O godz. 9.00 Msza święta i Droga Krzyżowa, o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza święta (rozważania niech poprowadzą Róże Różańcowe), a o godz. 19.00 Droga Krzyżowa z Komunią świętą. W piątek w związku z Uroczystością nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W związku z sytuacją epidemiczną rekolekcje parafialne będą przesunięte na  późniejszy termin.
 6. Proszę o prowadzenie różańca w następną niedzielę różę Jana Gorzelanego.
 7. Dziękuję serdecznie „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Micek, Micek, Augustyn, Gorzelany i Starzec.
 8. Proszę o przygotowanie na święta: Ciemnicy – rodziny od nru 403 do 409 i Bożego Grobu – rodziny od nru 410 do 424.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 10. W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do osób, które są ozdrowieńcami o zgłaszanie się do stacji krwiodawstwa w celu oddania osocza, które bardzo pomaga osobom zakażonym.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Stanisława Pacynę (2 Msze od uczestników pogrzebu) i ś. p. Janinę Golis (6 Mszy św.). Powierzmy ich Bożemu miłosierdziu: “Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…