IV Niedziela Wielkiego Postu (22.03.2020)

Zamieszczono

  1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest w tradycji Kościoła niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Znakiem tej niedzieli jest różowy kolor szat liturgicznych. Nasza radość jest jednak zamącona z powodu epidemii koronawirusa.   Polecamy w modlitwie ten trudny czas Bożej Opatrzności. Dbajmy o siebie i bądźmy uważni; zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by nie ulec zarażeniu a równocześnie nie traćmy wiary w Bożą opiekę. Wszystkie istotne informacje co do zmian w funkcjonowaniu parafii będą umieszczane na stronie internetowej. Osoby, które będą potrzebować jakiejkolwiek pomocy, proszę o kontakt w kancelarii lub telefoniczny.
  2. Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa będą odprawiane jak dotychczas, a Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00. Codziennie o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  3. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji  znajdują się  na stronach internetowych. Adopcję podejmujemy indywidualnie w domu.
  4. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Tygodnik ?Gość Niedzielny? zawiesza kolportaż parafialny, można go nabywać w kioskach, przestaje się też ukazywać ?Źródło?. Tygodnik ?Niedziela? można kupić w kościele. Można nabywać w kościele baranki wielkanocne w cenie 5 złotych.
  5. Dziękuję serdecznie ?Bóg zapłać? za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Rozmus, Rozmus i Pacyna. W następnym tygodniu parafian z domów nr: 202, 204 i 205.