IV Niedziela Wielkiego Postu (27.03.2022)

Zamieszczono

  1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest w tradycji Kościoła niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Znakiem tej niedzieli jest różowy kolor szat liturgicznych.
  2. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00. Codziennie o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji pokoju.
  3. We wtorek zapraszam na Mszę i spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII i ich rodziców, w środę zapraszam dzieci z klasy III z rodzicami.
  4. Od czwartku do niedzieli odbędą się w naszej parafii rekolekcje, które poprowadzi ks. Marcin Dunaj. Program znajduje się na osobnej stronie. Ofiary z tacy w następną niedzielę będą przeznaczone na organizację rekolekcji.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie przed każdą Mszą świętą, od czwartku będzie też spowiadał ks. Rekolekcjonista. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę będzie o godz. 17.15.
  6. Ze względu na rekolekcje będę odwiedzał chorych nie w piątek ale w sobotę od godz. 10.00. Można zgłosić dodatkowych chorych.
  7. Dziękuję serdecznie „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty, mycie okien i złożoną ofiarę rodzinom: Pogoda, Kaczkowski, Tyburczy, Bogacz, Blicharz, Trojnacki, Kosiorowski, Pasierb, Bąk i Olszowy. Dziękuję też wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg wizytacji kanonicznej księdza biskupa. Rodzicom bierzmowanej młodzieży dziękuję za dar ofiarny przeznaczony na pomoc ofiarom wojny.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  9. O prowadzenie różańca za tydzień proszę różę Edwarda Augustyna.