IV Niedziela Zwykła – Ofiarowanie Pańskie (02.02.2019)

Zamieszczono

 1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła.
 2. Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Składka dzisiejsza przeznaczona na zakony klauzurowe.
 3. W środę od godz. 15.30 spowiedź święta, o godz. 17.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Nowennę zapraszam szczególnie Rodzinę Szkaplerzną.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek od godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza święta.
 5. W piątek o godz. 7.00 Msza święta, od godz. 8.00 odwiedzam chorych, o godz. 16.00 spowiedź, o godz. 17.00 Msza święta i Nabożeństwo do NSPJ. Po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania klasy VII i VIII.
 6. Dziękuję serdecznie: ?Bóg zapłać? za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Salach, Stępień i Paluszek. Do ofiary i kwiatów dołożyły się Janina Olszowy i Halina Tambor. W tym tygodniu proszę rodziny z domów nr 166a, 167, 167a, 169 i 169a.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest dostępny ?Mały Gość Niedzielny? i ?Promyczek Dobra? dla dzieci.
 8. W następną niedzielę  o poprowadzenie różańca proszę różę Krystyny Augustyn.
 9. W tym tygodniu obchodzimy:
  • poniedziałek ? wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, poświęcenie świec i jabłek (gardła),
  • środa ? wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, poświęcenie wody, chleba i soli,
  • czwartek ? wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.