Niedziela Świętej Rodziny (26.12.2021)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto wszystkich rodzin chrześcijańskich. Małżonkowie odnawiają dzisiaj swoje ślubowania.
 2. Od poniedziałku do czwartku Msze święte będą odprawiane o godz. 17.00. W środę Nowenna do Matki Bożej. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czwartek po Mszy św. próba dla scholi.
 3. W piątek o godz. 15.00 nabożeństwo z okazji zakończenia Starego Roku. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania. Ksiądz biskup udzielił wszystkim wiernym przebywającym w tym dniu na terenie diecezji rzeszowskiej dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru dnia i postu.
 4. 1. stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok i w następną niedzielę Msze święte będą odprawiane: o godz. 8.00, 10.30 i 15.00.
 5. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Szczegóły zostaną podane w następną niedzielę.
 6. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Pastuła, Guźda i Sitarz. Dziękuję także rodzinom, które ustawiały szopkę i przygotowały wystrój na święta. Nadleśnictwu w Świerczowie dziękuję za ofiarowanie drzewek choinkowych. Grupie charytatywnej dziękuję za rozprowadzenie darów potrzebującym osobom w naszej parafii, a wszystkim darczyńcom za złożone ofiary i produkty. Za przygotowanie liturgii w czasie świat dziękuję panu kościelnemu, organiście, ministrantom, lektorom i chórowi.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona płyta „Biblia Audio”, a do „Niedzieli” kalendarzyk z modlitwami.
 8. O prowadzenie różańca w następną niedzielę proszę różę Marka Biestka.
 9. W tym tygodniu patronują nam:
  • poniedziałek, 27 grudnia – Święty Jan Apostoł (poświęcenie wina);
  • wtorek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie.