Niedziela Świętej Rodziny (27.12.2020)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto wszystkich rodzin chrześcijańskich. Małżonkowie odnawiają dzisiaj swoje ślubowania. Modlimy się także za naszego księdza biskupa ordynariusza Jana Wątrobę w dniu jego imienin.
 2. Od poniedziałku do środy Msze święte będą odprawiane o godz. 17.00. w środę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Matki Bożej.
 3. W czwartek o godz. 15.00 nabożeństwo z okazji zakończenia Starego Roku. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.
 4. 1. stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok i w następną niedzielę będą odprawiane po 4 Msze święte: o godz. 8.00, 10.00. 12.00 i 15.00.
 5. W Nowy Rok wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie przed każdą Mszą świętą. Jeśli ktoś będzie w stanie łaski może przystąpić do Komunii świętej bez konieczności spowiedzi.
 6. W tym miesiącu chorych będę odwiedzał w sobotę od godz. 8.00. O godz. 17.00 Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi oraz różaniec.
 7. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Obrzędu błogosławieństwa rodzin mogą dokonać sami domownicy. Szczegóły zostaną podane w następną niedzielę.
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Niezgoda, Chruściel, Drożdż, Drożdż, Czaja, Czaja, Mazan i Augustyn. Dziękuję także rodzinom, które ustawiały szopkę i przygotowały wystrój na święta. Nadleśnictwu w Świerczowie dziękuję za ofiarowanie drzewek choinkowych. Grupie charytatywnej dziękuję za rozprowadzenie darów potrzebującym osobom w naszej parafii, a wszystkim darczyńcom za złożone ofiary i produkty. Za przygotowanie liturgii w czasie świat dziękuję panu kościelnemu, organiście, ministrantom, lektorom i dziewczętom śpiewającym psalmy
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 10. O prowadzenie różańca w następną niedzielę proszę różę Genowefy Serafin.
 11. W tym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Zofii Kosiorowskiej. Zostaną w jej intencji odprawione 4 Msze święte od uczestników pogrzebu. Powierzmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie …”.