Niedziela Świętej Rodziny (31.12.2023)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto wszystkich rodzin chrześcijańskich.
 2. Dzisiaj kończymy kolejny rok kalendarzowy. Nabożeństwo dziękczynno – błagalne odbędzie się po sumie.
 3. 1. stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie powinno nas tego dnia zabraknąć na Mszy Świętej, by przyłączyć się do próśb o wszystko, co najważniejsze w Nowym Roku. Msze święte będą jak w każdą niedzielę.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze święte od wtorku do czwartku o godz. 7.00. W piątek Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Od godz. 8.00 odwiedzam chorych. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 5. W sobotę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Msze święte jak w niedziele. W Kolbuszowej w tym dniu organizowany jest Orszak Trzech Króli. Początek orszaku o godz. 12.30 przy kościele św. Brata Alberta. Organizatorzy proszą, aby uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w orszaku niebieskim.
 6. W następną niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Chrztu Pańskiego. Na sumie dzieci z naszej szkoły przedstawią jasełka.
 7. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Leśniowski, Kołacz, Smyrski, Starzec, Małodobry, Czochara i Nawratowicz. Do ofiary dołożyli się: Wiktoria Trętowicz, Franciszek Soja i rodzina Świątek. Dziękuję także naszemu chórowi i scholi za przygotowanie śpiewów w czasie świąt.
 8. O prowadzenie różańca w następną niedzielę proszę Różę Florentyny Brożyna.
 9. W tym tygodniu wizyta duszpasterska odbędzie się od strony Kupna od godz. 15.30:
  • wtorek – Proboszcz: 211 do 228; ks. Marcin: 229 do 242d,
  • środa – Proboszcz: 244 do 258a; ks. Marcin: 259 do 282a,
  • czwartek – Proboszcz: 283 do 303; ks. Marcin: 305 do 321.
 10. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Józefy Miszczak. Polecajmy ją miłosiernemu Bogu: „Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie…”.