Niedziela – Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25.12.2022)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj Uroczystość Narodzenia Pańskiego a jutro Święto św. Szczepana. Msze święte w te dwa dni o godz. 8.00 i 10.30.
 2. We wtorek, środę i czwartek Msze święte o godz. 7.00, w piątek o godz. 18.00.
 3. We wtorek Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty Jest to dzień imienin naszego księdza biskupa Jana Wątroby. Po Mszy świętej poświęcenie wina.
 4. W środę Święto Świętych Młodzianków, męczenników. Po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej.
 5. W piątek Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto wszystkich rodzin chrześcijańskich. Małżonkowie będą mogli na Mszy świętej odnowić swoje ślubowania.
 6. W sobotę o godz. 16.00 nabożeństwo z okazji zakończenia Starego Roku. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.
 7. 1. stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok Msze święte będą odprawiane: o godz. 8.00, 10.30 i 15.00.
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, intencję i złożoną ofiarę rodzinom: Krudysz, Michalski, Rozmus, Rozmus, Marut, Michalski i Surowiec. Dziękuję także rodzinom, które ustawiały szopkę i przygotowały wystrój na święta. Nadleśnictwu w Świerczowie dziękuję za ofiarowanie drzewek choinkowych. Grupie charytatywnej dziękuję za rozprowadzenie darów potrzebującym osobom w naszej parafii, a wszystkim darczyńcom za złożone ofiary i produkty. Za przygotowanie liturgii w czasie świat dziękuję panu kościelnemu, organiście, ministrantom, lektorom, chórowi i scholi. Dziękuję też za ofiary złożone za opłatki.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dzisia „Gość Niedzielny” w cenie 15 zł, a „Niedziela” 10 zł.
 10. O prowadzenie różańca w następną niedzielę proszę różę Jana Gorzelanego.
 11. W tym tygodniu rozpocznę wizytę duszpasterską od strony Kupna:
  • we wtorek od godz. 15.00 – domy od 211 do 228,
  • w środę od godz. 9.00 – domy od 229 do 251a
  • w czwartek od godz. 9.00 – domy od 252 do 291
  • w piątek od godz. 9.00 – domy od 293 do 320
 12. Bardzo dziękuję za nadesłane życzenia poszczególnym Osobom oraz Instytucjom. Pragnę je serdecznie odwzajemnić, życząc, aby nam wszystkim towarzyszyło w życiu Boże błogosławieństwo, które jest źródłem pokoju, pomyślności i nadziei.