Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (12.04.2020)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Pragnę wszystkim życzyć pełnych pokoju i nadziei Świąt Wielkanocnych. Mają one podczas epidemii inny wymiar, ale niech wzbudzą w nas ? mimo wszystko ? radość paschalną, bo jak śpiewamy ? Chrystus jest zwycięzcą śmierci, piekła, szatana i wszelkiego zła.  
 2. Dzisiaj i jutro Msze święte będą odprawiane o godz.: 8.00, 10.30 i 15.00.
 3. Przez 8 dni aż do następnej niedzieli obchodzimy Oktawę Wielkanocną, a przez 50 dni Okres Wielkanocny.
 4. Cały nadchodzący tydzień ma bardzo uroczysty charakter, przeżywajmy go w radości  zmartwychwstania i nie traćmy nadziei, że zły czas się skończy i wrócimy do normalności. Uważajmy też na siebie i starajmy się ? mimo zmęczenia ? być dla siebie dobrzy i wyrozumiali.
 5. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00. Przypominam, że w dalszym ciągu w kościele może przebywać nie więcej niż 5 osób, nie licząc osób posługujących.
 6. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego ? święto patronalne Caritasu. Przygotowujemy się do niego przez nowennę do Jezusa Miłosiernego.
 8. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób angażowali się, abyśmy w tym trudnym czasie mogli godnie przeżywać Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne:
  • za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu ? panu kościelnemu z żoną,
  • za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu ? rodzinom: Puzio, Puzio, Konefał, Konefał, Konefał, Lenart, Michałek, Soleńscy, Gacek, Gacek, Augustyn i Pawlak,
  • za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę ? rodzinom: Konefał, Jakubczyk, Mokrzycka i Puzio; do kwiatów dołożyły się rodziny: Adamowicz, Jakubczyk, Jakubczyk i Konefał,
  • za przygotowanie liturgii: panu kościelnemu, panu organiście, lektorom, pani Barbarze i pani Krystynie.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.