Poniedziałek Wielkanocny (01.04.2024)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze święte będą odprawiane o godz. 8.00 i 10.30. Składka przeznaczona na uczelnie katolickie.
 2. Przez 8 dni aż do następnej niedzieli obchodzimy Oktawę Wielkanocną, a przez 50 dni Okres Wielkanocny.
 3. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00, a o godz. 17.45 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 4. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W środę i piątek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania na Mszy świętej, w czwartek o godz. 17.15 spotkanie z delegatem księdza biskupa.
 6. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – święto patronalne Caritasu. Mszę świętą o godz. 15.00 rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Składka przeznaczona na Caritas.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą świętą, a w środę i piątek od godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 17.00.
 8. W piątek Msza święta dodatkowa o godz. 7.00, a od godz. 8.00 odwiedzam chorych.
 9. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.
 10. Bardzo dziękuję Urzędom, Instytucjom, Szkołom i Osobom prywatnym za przesłane życzenia. Odwzajemniam je z serdeczną wdzięcznością.
 11. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy angażowali się, abyśmy mogli godnie przeżywać Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne:
  • rodzinom, które przygotowały Ciemnicę i Boży Grób,
  • za sprzątanie kościoła, ofiarę i kwiaty – rodzinom: Michalski, Rozmus, Rozmus, Surowiec, Marut, Brożyna, Brożyna, Brożyna, Sudoł i Zuba,
  • za przygotowanie oraz udział w liturgii i adoracji: panu kościelnemu, panu organiście, lektorom, ministrantom, chórowi i scholi, strażakom, harcerzom i paniom niosącym feretrony,
  • za zakup świec ołtarzowych do kościoła – panu Tadeuszowi Szabarkiewiczowi.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 13. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie nadzieją, mocą i radością Waszego życia, a święta wielkanocne niech napełnią Wasze serca pokojem.