Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (20.11.2022)

Zamieszczono

 1. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą w roku kościelnym. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do NSPJ i aktem poświęcenia. Z tej racji można dzisiaj zyskać odpust zupełny. Dzisiaj jest także święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u.
 2. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00,  wypominki za zmarłych o godz. 17.30
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny.
 4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy dla chrześcijan na Ukrainie 1930 zł.
 5. Proszę, aby w następną niedzielę różaniec poprowadziła róża pani Patrycji Bebło.
 6. W środę po Mszy świętej spotkanie dla Grupy Caritas, w czwartek katecheza dla kandydatów do bierzmowania, a w piątek próba dla scholi. W sobotę o godz. 8.30 zbiórka dla ministrantów.
 7. w tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP,
  • we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i męczennicy,
  • w czwartek – wspomnienie św. Andrzeja i męczenników koreańskich.
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Ząbczyk, Janus, Miszczak, Koczot i Kostuj.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia „Mały Gość Niedzielny” na grudzień, a w nim artykuły związane z tematyką tegorocznych rorat.
 10. Wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej ataków na osobę św. Jana Pawła II Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wyraziła swoje stanowisko w specjalnym dokumencie dostępnym na stronie internetowej.
 11. Urząd miejski informuje, że do 30.11.2022 r. są przyjmowane wnioski o preferencyjny zakup węgla dla mieszkańców naszej gminy.
 12. W dniach 21 do 24 listopada Zakład Usług Kominiarskich będzie czyścił i sprawdzał przewody kominowe w naszej miejscowości.