Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (22.11.2020)

Zamieszczono

  1. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą w roku kościelnym. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do NSPJ i aktem poświęcenia. Z tej racji można dzisiaj zyskać odpust zupełny. Dzisiaj jest także święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u.
  2. W tym tygodniu Msze święte o godz. 17.00, w sobotę Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Wypominki o godz. 16.30.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny.
  4. Jeśli ktoś potrzebuje opłatki, aby je posłać bliskim, może je nabyć u pana kościelnego.
  5. Dzisiaj zbiórka z tacy przeznaczona na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  6. Proszę, aby w następną niedzielę różaniec poprowadziła róża pani Ireny Ząbczyk.
  7. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Kobylarz, Ochab, Halat i Widak.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia „Mały Gość Niedzielny” na grudzień, a w nim artykuły związane z tematyką tegorocznych rorat i płyta z piosenkami roratnimi dla dzieci.
  9. „Akcja Katolicka pragnie opracować raport z modlitwy Polaków uczestniczących w „Różańcu do granic Nieba”. Dzięki badaniom zostanie stworzony portret społeczny i religijny uczestników tej modlitwy. Klikamy w ten link: rozaniec.webankieta.pl Doprowadza nas do ankiety, wypełnienie jej zajmuje około 10 minut. Postarajmy się wypełnić ankietę w miarę szybko, nie później niż do końca listopada.
  10. Za zmarłą Zofię Sitarz zostaną odprawione 4 Msze święte od uczestników pogrzebu. “Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…”