Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (24.11.2019)

Zamieszczono

  1. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą w roku kościelnym. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do NSPJ i aktem poświęcenia. Z tej racji można dzisiaj zyskać odpust zupełny. Dzisiaj jest także święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u.
  2. W tym tygodniu Msze święte w poniedziałek i sobotę o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 17.00. Wypominki w środę, czwartek i piątek o godz. 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy świętej.
  3. W piątek po Mszy świętej spotkanie dla uczniów klas VII i VIII w ramach przygotowania do bierzmowania.
  4. W sobotę obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny.
  6. Jeśli ktoś potrzebuje opłatki, aby je posłać bliskim, może je nabyć u pana kościelnego.
  7. Proszę, aby w następną niedzielę różaniec poprowadziła róża pani Ireny Ząbczyk.
  8. Dziękuję serdecznie: ?Bóg zapłać? za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Smyrski, Kołacz, Małodobry i Starzec. Do ofiary i kwiatów dołożyła się rodzina Świątek i Wiktoria Trętowicz. W następnym tygodniu proszę o dyżur w kościele pozostałe rodziny ?za rzeką?.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do ?Gościa Niedzielnego? dołączony jest kalendarz ścienny. Jest też do nabycia ?Mały Gość Niedzielny?, a w nim artykuły związane z tematyką tegorocznych rorat i lampion.
  10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Józefa Tokarza. W jego intencji zostanie odprawionych 8 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. ?Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie??