Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (26.11.2023)

Zamieszczono

  1. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą w roku kościelnym. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do NSPJ i aktem poświęcenia. Z tej racji można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
  2. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane: w środę, piątek i sobotę o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 7.00. Wypominki za zmarłych po Mszy świętej.
  3. W czwartek obchodzimy Święto św. Andrzeja, Apostoła.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Od 8.00 odwiedzam chorych. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.15.
  5. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę i piątek od 17.00, w pozostałe dni pół godziny przed Mszą świętą. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny.
  7. Proszę, aby w następną niedzielę różaniec poprowadziła róża pani Patrycji Bebło.
  8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Małodobry, Rusin, Dziki, Borowiec i Krztoń. Do ofiary dołożyła się Joanna Małodobry.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia „Mały Gość Niedzielny” na grudzień, a w nim artykuły związane z tematyką tegorocznych rorat. Można też zakupić lampiony na roraty.
  10. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na remont ośrodka Caritas w Myczkowcach.