Uroczystość Trójcy Świętej (12.06.2022)

Zamieszczono

 1. Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. Po Mszach Świętych można złożyć ofiarę do puszek na remont Domu Rekolekcyjnego dla młodzieży w Rzeszowie-Przybyszówce.
 3. Msze święte w dni powszednie o godz. 18.00.
 4. Jutro zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie – po Mszy świętej procesja różańcowa.
 5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte – o godz. 8.00 i 10.30 – suma z procesją do czterech ołtarzy. W oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00 Msza święta z procesją. W niedzielę procesja po sumie. Dzieci z klasy III niech przyjdą w strojach komunijnych. Małe dzieci zapraszam do sypania kwiatów i dzwonienia. Zapraszam strażaków i panie niosące feretrony.
 6. Koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała  o godz. 19.00, w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Możemy w nim uczestniczyć za pomocą transmisji w Internecie i Telewizji „Trwam”.
 7. W przyszłą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie w kościele akademickim przy ul. Rejtana w Rzeszowie: o godz. 14.00 Msza Święta i o 15.00 przemarsz do Parku Papieskiego, gdzie przewidziano ponad 15 stref rozrywki dla dzieci i rodzin.
 8. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na rekolekcje wakacyjne młodzież chcącą pogłębić swoją wiarę.
 9. Są już prowadzone zapisy na 45. Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisu można dokonać tylko drogą elektroniczną na stronie: pielgrzymka.rzeszow.pl
 10. W środę po Mszy świętej zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 11. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Szalony, Szalony, Wołosik, Kret, Kret, Kret i Rząsa.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 13. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca różę Renaty Urban. Taca za tydzień będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • poniedziałek – Święty Antoni z Padwy;
  • środa – Błogosławiony Michał Kozal;
  • piątek– Święty Albert Chmielowski.