Uroczystość Trójcy Świętej (30.05.2021)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj i jutro zapraszam na ostatnie nabożeństwa majowe.
 2. W najbliższym tygodniu: w poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP, we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika; w środę – rocznica poświęcenia katedry rzeszowskiej i 30 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Rzeszowie; w sobotę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 3. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Jezusowemu. Codziennie po Mszy świętej będzie odmawiana litania do NSPJ, a w każdy piątek uroczyste nabożeństwo do Serca Jezusowego.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W środę od godz. 16.30 okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej. Zapraszam szczególnie Rodzinę Szkaplerzną.
 6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte – o godz. 8.00, 10.30 – suma z procesją do czterech ołtarzy i o 15.00. W oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00 Msza święta z procesją. W niedzielę procesja po sumie. Dzieci z klasy III niech przyjdą w strojach komunijnych. Małe dzieci zapraszam do sypania kwiatów i dzwonienia.
 7. Koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała  o godz. 19.00, w Parku Sybiraków w Rzeszowie, jednak bez udziału publiczności. Możemy w nim uczestniczyć za pomocą transmisji w Internecie i Telewizji „Trwam”.
 8. W piątek dodatkowa Msza święta o godz. 7.00, a od godz. 8.00 będę odwiedzał chorych. O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 9. W sobotę z powodu oktawy Bożego Ciała Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odbędzie się o godz. 17.15, a Msza z procesją będzie o godz. 18.00.
 10. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na rekolekcje wakacyjne młodzież chcącą pogłębić swoją wiarę. Z tyłu kościoła wywieszony jest plakat.
 11. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Piekarz, Sałek, Gunia, Gorzkowicz i Mazan. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty.
 12. Dziękuję też wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób angażowali się w przygotowanie Odpustu Parafialnego – „Bóg zapłać”.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest już nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczka Dobra”.
 14. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca różę Heleny Gorzelany.
 15. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Michała Wyparło (3 Msze święte) i ś. p Janinę Pacyna (2 Msze święte). Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …”