Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (19.05.2024)

Zamieszczono

  1. W dzisiejszą uroczystość, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Okres Komunii Wielkanocnej trwa jeszcze do następnej niedzieli.
  2. W naszej parafii przyjmuje dzisiaj I Komunię świętą 18 dzieci. Od jutra dzieci te będą obchodzić „Biały Tydzień”. We wtorek Rocznicę I Komunii świętej będą obchodzić dzieci z klasy IV.
  3. Jutro, w poniedziałek, 20. maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.  Msze święte o godz. 9.00 i 18.00.
  4. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  5. W piątek w naszej parafii będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Msze święte będą o godz. 11.00 i 18.00. Proszę o udział we Mszy św. popołudniowej i procesji: strażaków, dzieci pierwszokomunijne, służbę liturgiczną, chór oraz osoby  niosące feretrony. Zachęcam, aby w tych dniach skorzystać z sakramentu pokuty. W tym dniu odpustu w naszej parafii nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Proszę kolejne rodziny o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: I ołtarz – od nru 235 do 239 oraz 242a i b, II ołtarz – od nru 240 do 245b, III ołtarz – od nru 246a do 253, IV ołtarz – od nru 256 do 262b.
  7. W dzisiejszą niedzielę taca przeznaczona jest na radio Via.
  8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Partyka, Król, Augustyn, Chmielowiec i Chmielowiec. Rodzicom dzieci z klasy II dziękuję za przygotowanie dekoracji i kwiaty.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  10. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca różę Mariana Olszowy.