Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (23.05.2021)

Zamieszczono

 1. W dzisiejszą uroczystość, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Natomiast jeszcze do następnej niedzieli trwa okres Komunii wielkanocnej.
 2. Jutro przypada w Kościele święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.  Jednak w naszej parafii będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci naszej Patronki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Msze święte będą odprawiane o godz. 9.00, 16.00 i 18.00 – uroczysta suma połączona z procesją. O udział w sumie i procesji proszę szczególnie strażaków, dzieci pierwszokomunijne, służbę liturgiczną, chór oraz osoby niosące feretrony.
 3. Podczas odpustu będziemy świętować Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich ks. Artura Pytlaka.
 4. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii:
  • w środę –wspomnienie św. Filipa Nereusza, Kapłana,
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana,
  • w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy.
 5. Proszę kolejne rodziny o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: I ołtarz – od nru 425 do końca, II ołtarz – od nru 72 do 83, III ołtarz – od nru 84 do 95, IV ołtarz – od nru 96 do 101b.
 6. W ubiegłą niedzielę zebrano na inwestycje 4000 złotych. „Bóg zapłać” za ofiary.
 7. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, umycie okien, dekorację kwiatową i złożoną ofiarę rodzinom: Leśniowski, Czochara, Starzec, Smyrski i Kołacz. Do ofiary i kwiatów dołączyli się: Wiktoria Trętowicz, Wioletta Małodobry, Zofia Posłuszny, Patrycja Nawratowicz, Franciszek Soja i Genowefa Świątek.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 9. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca różę Heleny Czachor.
 10. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb ś. p. Józefa Cieśli. W jego intencji będzie odprawionych 5 Mszy świętych z tacy pogrzebowej. Powierzmy go Miłosiernemu Bogu: „Wieczne odpoczywanie …”.