Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020)

Zamieszczono

 1. W dzisiejszą uroczystość, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. 
 2. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.  Msze święte o godz. 10.30 i 18.00. O godz. 14.00 Msza pogrzebowa.
 3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.
 4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast od godz. 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi. W niedziele Litania do NSPJ będzie odprawiona po sumie. 
 5. We wtorek zapraszam na Mszę świętą i spotkanie dzieci z klasy III i rodziców.
 6. W tym tygodniu w naszej parafii odbędzie się Peregrynacja Matki Bożej Robotników Solidarności ? w środę o godz. 18.00 powitanie Obrazu, w czwartek przed 18.00 pożegnanie. Program podany jest na osobnej karcie.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed nabożeństwem lub Mszą świętą. W środę z dodatkowym księdzem spowiadamy od godz. 19.00 do 20.30. 
 8. W piątek Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. W piątek odwiedzam chorych od godz. 8.00. Kto ma obawy przed tą wizytą niech skontaktuje się ze mną telefonicznie. 
 9. W sobotę o godz. 17.30 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, potem Msza święta.
 10. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • we wtorek – rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego w Rzeszowie;
  • w środę ? wspomnienie męczenników: św. Karola Lwangi i jego towarzyszy.
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • w piątek ? wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  • w następną niedzielę ? Uroczystość Trójcy Świętej.
 11. Jeszcze tylko tydzień trwa okres komunii wielkanocnej.
 12. Serdecznie dziękuję ?Bóg zapłać? za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Bebło, Bebło, Jagodzińscy, Małodobry. Do ofiary i kwiatów dołożyły się Maria Ziemkiewicz, Ewa Kiwak i Augustyn Michalina.
 13. Proszę kolejne rodziny o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: I ołtarz ? od Barbary Dziak do rodziny Czajów, II ołtarz ? od Jerzego Tylutkiego do Marii Wlazło, III ołtarz ? od Wiesława Czachora  do Katarzyny Partyka, IV ołtarz ? od Roberta Stadnickiego do Jana Raka. 
 14.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a do prowadzenia różańca w następną niedzielę proszę Różę p. Bernadety Turek.
 15.  Jak wiadomo, zmieniły się zasady uczestniczenia w Mszach św. i nabożeństwach. Nie ma limitu osób, należy zadbać o odpowiedni dystans i wymagane są maseczki. Zapraszam więc do obecności fizycznej w kościele. W związku z kolejnym zarządzeniem rządu na czas epidemii ksiądz biskup wydał kolejny komunikat, którego treść podana jest osobno.