IV Niedziela Adwentu (24.12.2023)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela adwentu. Msza święta popołudniowa będzie odprawiona o godz. 13.00.
 2. Wieczorem przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Zadbajmy o religijny charakter Wieczerzy Wigilijnej.
 3. O północy będziemy świętować tajemnicę Bożego Narodzenia na Pasterce. Msze w dzień Bożego Narodzenia i w Święto św. Szczepana będą odprawiane o godz. 8.00 i 10.30.
 4. Składka z pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, a z drugiego dnia świąt na Instytut Teologiczny w Rzeszowie.
 5. W środę obchodzimy Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty oraz imieniny naszego księdza biskupa Jana Wątroby, w czwartek Święto Świętych Młodzianków.
 6. W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W środę Msza święta i Nowenna do Matki Bożej o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 7.00.
 7. W następną niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku odprawimy po sumie. O prowadzenie różańca w następną niedzielę proszę różę Jana Gorzelanego.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do czasopism zostały dołączone świąteczne dodatki: do „Niedzieli” kalendarz ścienny, a do „Gościa Niedzielnego” audiobook z nagraniem książki „Narodziny Bożego Narodzenia”.
 9. Serdecznie dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu i złożyły ofiarę: Turek, Posłuszny, Żmuda, Blat i Wargacki. Do ofiary dołożyła się Krystyna Kabała.
 10. Ostatnio została wykonana renowacja posadzki w naszym kościele. Była ona przeprowadzona w trzech etapach: wyrównanie posadzki, uzupełnienie ubytków w kamieniu i szlifowanie do połysku. Dziękuję parafianom, którzy pomagali przy pracach pomocniczych z tym związanych.
 11. Dziękuję wszystkim rodzinom, które przygotowywały szopkę i wystrój kościoła na Święta. Pracownikom Nadleśnictwa w Kolbuszowej dziękuję za ofiarowanie pięknych choinek do naszego kościoła. Dziękuję też panu Grzegorzowi Konefałowi i współpracownikom za odśnieżenie terenu wokół kościoła i na parkingach. Grupie charytatywnej dziękuję za rozprowadzenie darów potrzebującym osobom w naszej parafii, a wszystkim darczyńcom za złożone ofiary i produkty.
 12. Od czwartku planuję rozpocząć wizytę duszpasterską w następującym porządku:
  • w czwartek – od godz. 9.00 – ks. Marcin: domy za rzeką nry 72 do 101b; Proboszcz: nry 102 do 142.
  • w piątek – od godz. 9.00 – Proboszcz: domy „na osiedlu” i koło Mleczarni od nru 99 do 152.
  • w sobotę – od godz. 9.00 – ks. Marcin: domy od nru 156 do 173; Proboszcz: Wojków – Góra od góry do nru 174.