V Niedziela Wielkanocna (10.05.2020)

Zamieszczono

 1. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w kościele, w domu lub za pośrednictwem mediów. Nadal majówki będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 14.30.
 2. Codziennie też od godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi wielkanocnej. W niedziele spowiedź pół godziny przed Mszą świętą lub nabożeństwem majowym.
 3. W środę o godz. 19.00 zapraszam dzieci z klasy III wraz z rodzicami na majówkę i spotkanie przygotowujące do I Komunii świętej.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się o godz. 16.30 i poprowadzi ją Grupa dla Intronizacji NSPJ.
 5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • w środę ? wspomnienie NMP z Fatimy,
  • w czwartek ? Święto św. Macieja, Apostoła,
  • w sobotę ? Święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski.
 6. Dziękuję serdecznie: ?Bóg zapłać? za kwiaty, sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Król, Augustyn i Chmielowiec. Do ofiary i kwiatów dołożyły się panie Stanisława Chmielowiec i Stanisława Partyka.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest już dostępny kolejny numer ?Promyczka Dobra? i ?Małego Gościa Niedzielnego?.
 8. Od tej niedzieli będzie trochę zmieniony porządek zajmowania miejsc w kościele. Zajmujemy miejsca w co drugiej ławce, pozostałe zostają zamknięte sznurem. W środkowych rzędach w każdej wyznaczonej do zajęcia ławce mogą zasiąść dwie osoby na brzegach. W rzędach przy ścianie w każdej wolnej ławce zasiada jedna osoba. Rodzina może oczywiście siedzieć razem i zająć nawet całą ławkę. Dzięki temu rozwiązaniu zachowujemy między sobą bezpieczny dystans. Można również zająć miejsca na chórze i w kaplicy lub zasiąść na ławkach na polu. Zachęcam, abyśmy zachowując zalecenia sanitarne, korzystali z możliwości udziału w Eucharystii i przystępowali do sakramentów w niedziele lub w dni powszednie.