V Niedziela Wielkiego Postu (17.03.2024)

Zamieszczono

 1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 2. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek o 18.30 i w sobotę o 7.00.
 3. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Po Mszy świętej spotkanie dla grupy charytatywnej.
 4. Spowiedź wielkopostna odbędzie się w czwartek od godz. 14.30 do 16.00, oraz od godz. 16.30 do 18.00.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o godz. 17.00.
 6. W piątek Droga Krzyżowa będzie odprawiona pół godziny później, czyli o godz. 18.00 (poprowadzą Róże Różańcowe), potem Msza święta. O godz. 20.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez scholę i klasę VIII. Podczas tego nabożeństwa kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże. Zapraszam też rodziców. O godz. 19.00 próba dla scholi.
 7. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Palmową czyli Męki Pańskiej. Na sumie poświęcenie palm połączone z procesją. Po sumie najładniejsze palmy zostaną wyróżnione. Na pozostałych Mszach odbędzie się samo poświęcenie palm. Przed południem harcerze będą sprzedawać palmy.
 8. Dziękuję serdecznie „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę rodzinom: Gniewek, Wyparło, Kosiorowska, Kosiorowska. Do ofiary dołożyła się Maria Obara. W następnym tygodniu proszę o podwójną kolejkę sprzątających.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 10. O prowadzenie różańca w następną niedzielę proszę różę Patrycji Bebło.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Marka Biestka i ś.p. Bogusława Borawiaka. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie …”.