V Niedziela Wielkiego Postu (21.03.2021)

Zamieszczono

 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tego okresu. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 2. Dzisiaj o godz. 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godz. 17.00, w sobotę o godz. 7.00.
 4. W środę Msza święta i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Po Mszy świętej zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 5. W czwartek Uroczystość Zwiastowania NMP i Dzień Świętości Życia. Na Mszy świętej będziemy mogli przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 6. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza święta. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa, na której kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże. Zapraszam również rodziców.
 7. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzam chorych, zarówno tych z I piątku, jak i zgłoszonych do spowiedzi przedświątecznej.
 8. Zachęcam wszystkich do odbycia spowiedzi przed świętami. Pół godziny przed każdą Mszą świętą i nabożeństwem jest okazja do spowiedzi.
 9. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm odbędzie się na każdej Mszy świętej. Po sumie najładniejsze palmy zostaną wyróżnione.
 10. Dziękuję serdecznie „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę rodzinom: Micek, Pastuła, Rząsa, Rząsa, Pyryt.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 12. O prowadzenie różańca w następną niedzielę proszę różę Beaty Wargackiej.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy parafian: ś.p. Stanisława Starca (6 intencji mszalnych z tacy), Genowefę Rydzy (9 intencji) i Emilię Cisek (4 intencje). Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…”.
 14. Dzisiaj po każdej Mszy świętej harcerze sprzedają palmy. Dochód z nich przeznaczą na obóz harcerski.
 15. Są już prowadzone zapisy dzieci do Przedszkola Publicznego w Kolbuszowej Górnej.