V Niedziela Wielkiego Postu (29.03.2020)

Zamieszczono

 1. Od dzisiejszej niedzieli zmienia się charakter Wielkiego Postu. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej.
 2. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godz. 18.00.
 3. W trudnym czasie epidemii, chociaż sprawuję Msze św. w prawie pustym kościele, z garstką wiernych, pamiętam o moich Parafianach polecając wszystkich Bożej opiece. Zachęcam do indywidualnej i rodzinnej modlitwy, a także do korzystania z mediów, które nam umożliwiają przeżywanie Mszy świętych i nabożeństw. Będziemy się starać transmitować Msze święte z naszego kościoła przynajmniej w niedziele o godz. 10.30 i w dni powszednie. Dziękuję młodym parafianom, którzy przygotowali łącze do takich przekazów.
 4. Zgodnie z rozporządzeniami czasu epidemii, w kościele nie może znajdować się więcej niż 5 osób, nie licząc służby liturgicznej. Proszę, aby w pierwszej kolejności umożliwić uczestnictwo osobom, które zamówiły swoje intencje.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wszyscy, którzy praktykują 9 pierwszych piątków miesiąca lub pierwsze soboty, mogą je dokończyć po ustaniu epidemii.
 6. Będę codziennie spowiadał od godz. 8.00 do godz. 9.00 i pół godziny przed każdą Mszą świętą. Spowiedź będzie się odbywać w kaplicy bocznej, gdzie będzie można zachować odpowiednią odległość penitenta od spowiednika.
 7. Kościół przez cały dzień będzie otwarty. Możemy się pomodlić, poprosić o spowiedź lub Komunię świętą. We wszelkich sprawach można się kontaktować za pomocą telefonu: 606138984 lub poczty elektronicznej: [email protected].
 8. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa i rozpocznie się Wielki Tydzień. Obrzędy Wielkiego Tygodnia będą się odbywać przy ograniczonej liczbie wiernych, chociaż będzie możliwość osobistej modlitwy przy Ciemnicy i Bożym Grobie.
 9. Dziękuję serdecznie ?Bóg zapłać? za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Rzepka, Stróż i Święccy. W następnym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła domy nr  201 i 201 a, b, c.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu jest dostępny w kościele tylko tygodnik ?Niedziela?. Inne czasopisma religijne możemy zakupić w kioskach lub w formie elektronicznej.
 11. Odpowiadając na apel papieża Franciszka proszącego o modlitwę w intencji całej ludzkości zagrożonej pandemią, zachęcam wszystkich wiernych, a szczególnie członków Żywego Różańca, do solidarnej modlitwy różańcowej w swoich domach. Niech poszczególne Róże Różańcowe podzielą sobie każdy dzień tygodnia w taki sposób, by całe dni były wypełnione modlitwą różańcową.
 12. Transmisje Wielkopostne:
  • Transmisja nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
   Piątek godz. 17.30 z kościoła Św. Krzyża w Rzeszowie
  • Transmisja nabożeństwa Gorzkich Żali:
   Niedziela godz. 17.00 z kościoła Św. Krzyża w Rzeszowie
  • Transmisja Rekolekcji:
   Niedziela ? godz. 12.00, poniedziałek, wtorek, środa ? godz. 18.00 z Bazyliki oo. Bernardynów.
 13. Na ten nadchodzący  i niepewny czas życzę wszystkim nadziei i pokoju serca. Zwróćmy z ufnością nasze serca do Pana i gorąco prośmy Go o opiekę nad nami i tymi, którzy najbardziej cierpią. Postępujmy roztropnie i odpowiedzialnie. Bądźmy dla siebie życzliwi.