VI Niedziela Wielkanocna (14.05.2023)

Zamieszczono

 1. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę obchodzimy Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje. We wtorek i w środę po Mszy świętej odbędą się procesje błagalne.
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza święta dla dzieci obchodzących I Komunię świętą.
 4. Od jutra będziemy przeżywać w naszej parafii Nowennę przed Uroczystością Odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
 5. We wtorek Święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski
 6. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Ducha Świętego.
 8. Za tydzień 16 dzieci przystąpi do I Komunii świętej. Msza święta komunijna będzie odprawiona pół godziny później, czyli o godz. 11.00. Próba dla dzieci odbędzie się w środę po Mszy św. W piątek od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci komunijnych, ich rodziców i bliskich.
 9. W piątek po Mszy św. spotkanie dla scholi, a w sobotę o godz. 8.30 zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 10. W następną niedzielę składka będzie przeznaczona na inwestycje w parafii.
 11. O prowadzenie różańca w następną niedzielę proszę różę Florentyny Brożyna.
 12. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Jagodzińscy, Szabarkiewicz, Szlachetka, Augustyn. Do ofiary i kwiatów dołożyła się rodzina Kojs.
 13. Zachęcam młodzież i dzieci do udziału rekolekcjach wakacyjnych organizowanych przez: Wydział Misyjny: misje.rzeszow.pl, Ruch Apostolstwa Młodzieży: www.ramrzeszow.pl, Liturgiczną Służbę Ołtarza: lso.rzeszow.pl i KSM: ksm.rzeszow.pl/wakacje-z-bogiem-2023.
 14. Urząd Miejski w Kolbuszowej informuje, że od jutra rusza sprzedaż końcowa węgla w preferencyjnych cenach oraz zaprasza do skorzystania z Programu „Opieka wytchnieniowa” skierowanego do rodzin z osobą niepełnosprawną.
 15. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w dniach 16 – 19. maja będą w naszej wiosce sprawdzane i czyszczone przewody kominowe.
 16. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Mielcu informuje o rozpoczęciu kwalifikacji wojskowej 2023 na terenie powiatu Kolbuszowskiego. Wezwani mieszkańcy gminy Kolbuszowa będą zapraszani do stawiennictwa na kwalifikacji w dniach 12.06-19.06.2023 r. oraz 05.07.2023 r.
 17. W sobotę, 20 maja, przypada 23. rocznica sakry biskupiej naszego Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 18. W czwartek, o godz. 18.00,  w MDK w Kolbuszowej odbędzie się spotkanie z Księdzem Biskupem Marianem Buczkiem z Ukrainy i promocja jego książki: „Biskup polski na Siczy Kozackiej”.