VI Niedziela Wielkanocna (17.05.2020)

Zamieszczono

 1. Jutro przeżywamy 100-lecie urodzin Ojca św. Jana Pawła II. W poniedziałek o godz. 18.00 w rzeszowskiej katedrze sprawowana będzie Msza św. dziękczynna za Papieża ? Polaka. Także i w naszej parafii będziemy na majówce i Mszy świętej włączać się w to dziękczynienie. W tym dniu będziemy również modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana ? z racji 20. rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza ? z racji 60. rocznicy święceń kapłańskich. Bogata jest w tych dniach oferta medialna poświęcona postaci św. Jana Pawła II, dlatego warto z niej skorzystać.
 2. Nadal zapraszam na Nabożeństwa Majowe. Dzisiaj będzie ono odprawione o godz. 14.30, natomiast w dni powszednie o godz. 17.30. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę obchodzimy Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Po Mszy świętej będą w tych dniach modlitwy błagalne.
 4. W czwartek o godz. 19.00 majówka i spotkanie dla dzieci z klasy III i rodziców.
 5. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
 6. W najbliższą sobotę w naszej parafii będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Msze święte będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 (suma) i 18.00. Nie będziemy urządzać procesji, lecz po każdej Mszy świętej odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i majówka. Zapraszam do świętowania w kościele i w rodzinach.
 7. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. O prowadzenie różańca w następną niedzielę proszę różę Beaty Wargackiej.
 9. Dziękuję serdecznie: ?Bóg zapłać? za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Pytlak i Łagoda. Do ofiary dołożyły się rodziny Rydzy i Salach.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 11. Od dzisiaj zwiększa się o 50 procent limit wiernych, którzy mogą być obecni w kościele. Zachęcam, abyśmy coraz odważniej uczestniczyli we Mszy świętej niedzielnej lub w dni powszednie. Niech ci, którzy jeszcze tego nie uczynili, przystąpią jeszcze w okresie wielkanocnym do sakramentu pokuty i Komunii świętej.