VI Niedziela Wielkanocna (22.05.2022)

Zamieszczono

 1. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę obchodzimy Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek i w środę po Mszy świętej odbędą się procesje błagalne.
 3. W poniedziałek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi odpustowej, będzie zaproszony ksiądz.
 4. We wtorek w naszej parafii będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci naszej Patronki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Msze święte będą odprawiane o godz. 11.00 i 18.00 – uroczysta suma połączona z procesją. O udział w sumie i procesji proszę szczególnie strażaków, dzieci pierwszokomunijne, służbę liturgiczną, chór oraz osoby  niosące feretrony.
 5. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. O prowadzenie różańca w następną niedzielę proszę różę Haliny Kubiak.
 7. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Wlazło, Wlazło, Samojedny, Garb i Staniszewscy. Do ofiary dołożyła się p. Katarzyna Partyka. Panu Władysławowi Partyce dziękuję za wykoszenie łąki obok parkingu.
 8. Obok kościoła została gruntownie wyremontowana kapliczka, przy której pracowali panowie: Stanisław Bebło, Hubert Szalony, Marian Olszowy, Stanisław Rzeszutek i Jan Halat. Dziękuję im za wykonaną pracę. Kapliczkę poświęcimy w środę po Mszy świętej i odśpiewamy przy niej majówkę.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dzieciom polecam „Małego Gościa Niedzielnego”.
 10. W ubiegłą niedzielę zebrano na tacę łącznie 5413 złotych. „Bóg zapłać” za ofiarność. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na radio „Via”.
 11. Zachęcam młodzież i dzieci do udziału rekolekcjach wakacyjnych organizowanych przez: Wydział Misyjny: misje.rzeszow.pl, Ruch Apostolstwa Młodzieży: ramrzeszow.pl, Liturgiczną Służbę Ołtarza: lso.rzeszow.pl i KSM: ksm.rzeszow.pl/wakacje-z-bogiem-2022/.