VI Niedziela Zwykła (14.02.2021)

Zamieszczono

  1. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam, aby na okres Wielkiego Postu podjąć abstynencję od spożywania alkoholu.
  2. Dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego – Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Msze święte będą odprawiane o godz. 9.00 i 17.00. Składka będzie przeznaczona na potrzebujących z naszej parafii.
  3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia.
  4. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych. W piątki wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową o godz. 17.00. a w niedzielę śpiewać Gorzkie Żale o godz. 14.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  5. W dni powszednie Msze święte będą odprawiane o godz. 17.00, tylko we wtorek o godz. 7.00. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Warto również przy składaniu deklaracji podatkowej 1% odpisać na Caritas, radio „Via” lub inną organizację.
  7. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Kret, Kret, Kret, Szalony, Szalony i Wołosik. Do ofiary dołożył się Roman Rząsa. Dziękuję za odśnieżanie w tym tygodniu panom Konefał i Jakubczyk.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest jeszcze do nabycia „Mały Gość Niedzielny” oraz „Promyczek Dobra”.
  9. W następną niedzielę różaniec niech poprowadzi róża Krystyny Augustyn.